افزایش میزان فروش با چاپ و بسته بندی جذاب محصول

بازدید: 73 بازدید
افزایش میزان فروش با چاپ و بسته بندی جذاب محصول

چاپ و بسته بندی، دو مقوله وابسته به هم

چاپ و بسته بندی ، دو مقوله وابسته و مرتبط با هم می باشند. برای شفاف سازی بیشتر این موضوع، مثالی خواهیم زد. زمانی که تولید کنندگان محصولی مانند دستمال کاغذی را تولید کرده و بسته بندی های سلفونی یا جعبه ای را برای آن انتخاب می کنند، نیاز به چاپ پیدا خواهند کرد. در واقع چاپ روی بسته بندی دستمال کاغذی، منجر به دیده شدن بهتر محصول و افزایش فروش آن خواهد شد. چرا که دستگاه های چاپگر، اطلاعات و تصاویر مربوط به محصول را روی آن درج نموده و در نتیجه از این راه، مشتریانی را سمت محصولات خود جذب می نمایند.

چاپ انواع سلفون BOPP  و BOPET

09136244545

طبیعی است که هر چقدر کیفیت چاپ روی بسته بندی محصول، بیشتر باشد؛ به همان اندازه، توجه بیشتری از مخاطبان سمت آن جلب خواهد شد. خود شما اگر یک محصول همراه با بسته بندی چاپی جذاب تر ببینید را بیشتر می پسندید یا یک محصولی که بسته بندی آن دارای عبارات چاپی ساده تر است؟ حتما پاسخ این سوال را به خوبی میدانید. این موضوع را بیان کردیم تا اهمیت چاپ و بسته بندی و ارتباط نزدیک این دو را شرح دهیم.

افزایش میزان فروش با چاپ و بسته بندی جذاب محصول

ارتباط چاپ و بسته بندی

بهترین نوع چاپ برای بسته بندی محصول کدام است؟

امروزه روش های جدیدی از چاپ ابداع شده اند. یکی از این روش ها که بی نیاز از نیروهای انسانی انجام گرفته، چاپ دیجیتال است. این روش از چاپ همراه با بازدهی بیشتری بوده و بی شک در فرآیند بازاریابی و فروش نیز موثرتر خواهد بود. حال می خواهیم به بررسی مزیت های چاپ دیجیتال بپردازیم:

  • این روش از چاپ، توضیحات و اطلاعات مربوط به محصول را مستقیما روی بسته بندی درج می کند. بدون اینکه نیاز به لیبل و برچسب جداگانه برای این کار باشد.
  • چاپ دیجیتال منجر به ایجاد طرح های خلاقانه تر و متنوع تر روی محصول شده و آن را بیشتر به چشم مخاطب خواهد آورد.
  • این روش از چاپ دارای انعطاف بیشتری بوده و محدودیت رنگی ندارد. پس هر رنگی که بخواهید را می توانید برای بسته بندی محصول انتخاب کنید.
  • همچنین چاپ دیجیتال، امکان بسته بندی سفارشی محصول را میسر می سازد.

منبع : گروه آموزشی چاپ و بسته بندی چاپ آموز

ادامه مطلب