چگونه بازدید سایت خود را افزایش دهیم؟

بازدید: 72 بازدید

افزایش بازدید سایت یکی از مهم ترین معیارهایی است که یک مدیر برای آن تلاش می کند، درواقع سایتی که بازدید نداشته باشد یعنی هیچ! بنابراین باید تلاش کرد بازدید سایت را بالا برد.

البته نباید به هر کاری دست زد و زیاده روی کرد چرا که ممکن است سایت خود را تخریب کنید! برای افزایش بازدید چند نکته را باید مورد توجه قرار داد:

 • نوع کسب و کار شما
 • هدف شما از بازدید سایت

نوع کسب و کار: فعالیت شما بسیار مهم است چرا که باید بدانید چگونه ترافیک را کسب کنید مثلا برای یک سایت وبلاگی انجام دادن تبلیغات امر درستی نیست ولی برای یک سایت فروشگاهی می تواند تاثیر گذار باشد.

هدف : مهم است از هدف این کار مثلا در نظر بگیرید شما می خواهید برای یک محصول افزایش بازدید ایجاد کنید یا فقط یک مجله ساده یا شاد هم فقط می خواهید رنک الکسا را کاهش دهید.

خب راه های مختلفی برای افزایش بازدید وجود دارد که برخی از آنها را اینجا بیان خواهیم کرد با پاپ لوکس همراه باشید…

سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو

سئو و بهینه کردن سایت برای موتور های جستجو مانند گوگل، یاهو، بینگ و… اولین و مهم ترین چیزی است که برای افزایش بازدید سایت باید در نظر گرفت چرا که بازدید طبعی هر سایت از طریق موتور های جستجو تامین می شود.

بنابراین باید توجه ویژه ای به این امر کرد چرا که خریداران طبیعی و بازدید کنندگان اصلی از طریق سئو جذب می شوند، برای سئو کردن سایت راه های زیادی وجود دارد.

و می توان مقالات زیادی در اینترنت یافت! ( آری این مطالب که در اینترنت پیدا می کنید سئو شده هستند به همین دلیل است که شما به آسانی می توانید آنها را در صفحات اول گوگل بیابید ).

اگر بخواهیم به چند نکته مهم در مورد سئو بپردازیم، باید تولید محتوای اصلی و باکیفیت، استفاده از قواعد نوشتاری در محتوای سایت و… را نام برد.

نوشتن محتوای حرفه ای

مطلب بسیار مهم است و باید گفت مهم ترین معیار برای سئو است چرا که وقتی شما یک مطلب اختصاصی دارید یعنی یک دست برتر دارید! گوگل محتوای کپی را از محتوای اختصاصی تشخیص می دهد و به محتوا های بکر و اختصاصی اعتبار ویژه ای می دهد.

به طبع محتوای کپی یا بی کیفیت مخاطب ندارد، چراکه وقتی یک محتوا کپی باشد موتور های جستجو به آن اهمیت نمی دهند، و اگر محتوا بی کیفیت باشد کاربر ناراضی وقتی از سایت خارج می شود به سایت دیگری برای خواندن محتوای بهتر مراجعه می کند که باز هم به گوگل این پیام را می رساند که محتوا بی کیفیت است.

پس روی محتوا تمرکز کنید چند نکته وجود دارد که در زیر به بعضی از آنها اشاره شده است.

چگونه یک مطلب خوب بنویسیم؟

 • سعی کنید محتوا اختصاصی باشد
 • از تصاویر بهینه شده استفاده کنید
 • حتما از تگ های h3 و.. استفاده کنید
 • مطلب آسمان خراش ایجاد کنید
 • از گزافه گویی بپرهیزید
 • به سایر صفحات سایت خود لینک دهید
 • به سایت های با کیفیت دیگر لینک دهید
 • محتوا را به چند بخش تقسیم کنید
 • اگر از منبع خارجی قسمتی را ترجمه کردید حتما منبع را ذکر کنید
 • و…

به روز کردن محتوای قدیمی سایت

به روز کردن محتوا را گوگل و موتور های جستجو به عنوان محتوا جدید متوجه می شوند که به محتوای قدیمی الحاق شده است بنا براین موتور های جستجو متوجه این می شوند که سایت زنده است و به کاربران خود اهمیت می دهد و برای کاربران می کوشد بنا براین باعث ارتقا رتبه مطلب در موتور های جستجو می شود.

به روز کردن محتوا حتما به معنای به روز کردن اصل محتوا نیست، دیدگاه ها و بررسی های جدید می تواند به معنای این کار باشد پس می توان فقط با دیدگاه ها نیز به موتور های جستجو گفت که ما مطلبمان را به روز کرده ایم.

استفاده نکردن از مطلب کپی

مطالبی که در سطح نت منتشر می شوند به سرعت توسط موتور های جستجو پیدا و دسته بندی می شوند این مطالب که به صورت کامل شناسایی شده اند با مطالب جدید مقایسه می شوند و کپی بودن یا اختصاصی بودن آن توسط موتور جستجو مشخص می شود، این نوع محتوا کم ترین اعتبار را نزد گوگل و سایر موتور های جستجو دریافت می کنند و به طبع نباید امیدی به بالا آمدن این مطالب داشت! البته این نوع مطالب حتی مطالب اختصاصی ما را نیز تحت تاثیر قرار می دهند.

پس مطلب کپی را فراموش کنید!

محتوا در حال تکمیل می باشد

ادامه مطلب