لپ تاپ نو بخریم یا دست دوم؟

بازدید: 101 بازدید
لپ تاپ نو بخریم یا دست دوم؟

لپ تاپ یک محصول الکترونیکی با استهلاک بالا است که باید از آن به خوبی نگهداری شود. از جمله قطعات موجود در لپ تاپ که بسیار مورد استهلاک قرار خواهند گرفت از باطری و هادر میتوان نام برد. همین امر موجب میشود که خریدار به سمت خرید لپ تاپ نو ترغیب شود. از جمله دیگر اشتباهاتی که خریداران در زمان خرید مرتکب خواهند شد این است که صرفاً به دلیل تصور بعضا اشتباه ارزان تر بودن لپ تاپ دست دوم نسبت به لپ تاپ نو تصمیم به خرید خواهند گرفت که در ادامه با یک مثال دلیل پیشنهاد کاستوم رایان برای خرید لپ تاپ نو را با ذکر مثال خدمتتان عرض خواهم کرد.

فرض کنید  شخصی لپ تاپ کارکرده با مشخصات زیر به مبلغ ۱۰ میلیون تومان خریداری نموده است که بنچ مارک Cpu ۲۲۰۰ است و این لپ تاپ متعلق به سال ۲۰۱۴ میباشد:

Brand: Acer

Cpu: Intel Corei5 4th

Ram: 4GB DDR3

H.D.D: 500GB

SSD: 120GB SATA3

و پیشنهاد کاستوم رایان نیز لپ تاپ نو سفارشی  با مشخصات زیر به مبلغ ۱۰ میلیون تومان است که بنچ مارک Cpu ۲۶۰۰ است و این لپ تاپ متعلق به سال ۲۰۲۱ میباشد:

Brand: Lenovo V15

Cpu: Intel Pentium- AMD Athlon

Ram: 8GB DDR4

H.D.D: 1TB

SSD: 128GB NVMe

Graphic: 2GB Radeon Vega3

همانطور که مستحضر هستید لپ تاپ نو پیشنهاد شده کاستوم رایان با ۲۰ درصد افزایش سرعت Cpu  و ۲ برابر بودن رم و همچنین افزایش مقدار هارد و افزایش سرعت حافظه اس اس دی به دلیل  ساختار NVMe نسبت به لپ تاپ دست دوم با قیمتی یکسان همراه است که پیشنهاد کاملاَ منطقی و منصفی برای ترغیب خریدار برای خرید لپ تاپ نو نسبت به لپ تاپ دست دوم است، لازم به ذکر است که لپ تاپ های کارکرده نیز مستهلک شده و قطعات آنها را به خرابی بوده و دارای گارانتی نمی باشند.

این مثال در رابطه با رنج قیمتی ۱۰ میلیون تومان بود که به همین صورت نیز در رنج های ۱۵ و ۲۰ میلیون و بالاتر به همین صورت میتوان لپ تاپی نو نسبت به لپ تاپ کارکرده خریداری نمود.

منبع: کاستوم رایان

ادامه مطلب