6 روش کسب درآمد از سایت در ایران

بازدید: 98 بازدید

درآمد یکی از مهم‌ترین نیازهای هر خانواده است. حتی دولت یک کشور نیز باید برای تامین هزینه‌ها سخت تلاش کند تا این نیاز را پاسخ دهد. امروزه تامین مالی به روش های مختلفی امکانپذیر است. یک خانواده می‌تواند از طریق کسب و کارهای کلاسیک کسب درآمد کند و یا به صورت آنلاین آن را به دست بیاورد. با توجه به این که محوریت اصلی مقاله ما چگونگی کسب درآمد از سایت در ایران است بهتر است به همین موضوع بپردازیم.

سایت یکی از راه‌های کسب درآمد آنلاین است. میلیون‌ها سایت در جهان و هزاران سایت در ایران فعالیت می کنند. برخی از این سایت‌ها درآمد میلیاردی و برخی دیگر درآمد میلیونی دارند.. در ایران خودمان نیز سایت های زیادی هستند که درآمد ماهیانه میلیاردی دارند. این که درآمد شما از سایت چقدر باشد به چند مورد بستگی دارد:

  • تلاش و پشتکار
  • علم و دانش در طراحی و مدیریت سایت
  • صبر و شکیبایی
  • ایده

اگر شما سایت خود را راه‌اندازی کنید، باید تا می‌توانید بازدید آن را بالا ببرید. سایتی که بازدید نداشته باشد درآمدی نیز نخواهد داشت. افزایش بازدید شما به توان مدیریتی خود شما بستگی دارد. شما باید با پشتکار باشید و دانش طراحی و مدیریت سایت را یاد بگیرید. برای یادگیری طراحی و مدیریت سایت به صفحه آموزش طراحی سایت فرادرس مراجعه فرمایید. اما بعد از این که سایتتان بازدید گرفت باید شروع به کسب درآمد از آن کنید. در ادامه با راه های کسب درآمد از سایت در ایران با ما همراه باشید …

کسب درآمد از سایت در ایران

روش‌های مختلفی برای برای رسیدن به درآمد از طریق سایت وجود دارد. این موضوع بستگی به سایت شما دارد، به طور مثال روش کسب درآمد از یک سایت فروشگاهی با یک وب سایت مجله‌ای متفاوت است. بنابراین کمی وبگردی کنید می‌توانید متوجه گستردگی راه‌های کسب درآمد شوید.

چگونگی کسب درآمد از سایت در ایران

1. تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی یکی از راه های برای رسیدن به درآمد از طریق سایت است. در این روش به ازای هر کلیک که رو تبلیغات می‌شود، مبلغی به نمایش دهنده اختصاص می‌یابد.

سایت‌هایی مانند کاپریلا در این حوزه فعالیت می‌کنند شما می‌توانید با ثبت نام در این سایت و قرار دادن کد تبلیغات در سایت خودتان به کسب درآمد بپردازید. دقت کنید که هرچه تعداد کلیک‌ها بیشتر شود درآمد شما نیز افزایش می‌یابد. برای افزایش بازدید کنندگان سایت خود را سئو کنید و کاربران را به طرف سایتتان جذب کنید.

این تبلیغات به روش‌های متفاوتی ارائه می‌شوند. درحال حاضر تبلیغات بنری، همسان و حتی نوتیفیکیشن نیز به صورت کلیکی محاسبه می شوند. البته سایت‌هایی نیز هستند که به ازای نمایش تبلیغات پورسانت نمایش دهنده را محاسبه می‌کنند.

2. اجاره فضای تبلیغاتی

در سایت‌های مختلف جایگاه‌هایی برای درج تبلیغات در نظر گرفته می‌شود. در این محل‌ها یا تبلیغات کلیکی قرار می‌گیرد و یا می‌توانید به طور مستقیم اجاره دهید. مزیت این نوع تبلیغات به خاطر این است که مشتری بدون واسطه خرید می‌کند و شما می‌توانید سود بیشتری دریافت نمایید. از طرفی هزینه تبلیغات در ابتدای شروع نمایش برای نمایش دهنده پرداخت می‌شود. همچنین با توجه به این که کد خارجی در سایت وجود ندارد، سرعت سایت کاهش پیدا نمی‌کند.

اما برای دریافت این گونه تبلیغات باید رسانه پربازدیدی داشته باشید. همچنین کاربران به راحتی اعتماد نمی کنند و ترجیح می دهند از سایت های واسط مانند کاپریلا استفاده کنند. البته شما می توانید ابتدا از سایت های واسط استفاده کند و بعد از جلب نظر کاربران به صورت مستقیم نیز فضای تبلیغاتی خود را اجاره دهید. البته سایت‌هایی که به صورت مستقیم جایگاه اجاره می‌دهند، همکاری خود را با سایت های واسط حفظ می کنند. یکی از بهترین سایت‌های تبلیغات کلیکی کاپریلا است که مدت‌هاست در این زمینه فعالیت می‌کند. ناشران بسیاری با این سایت همکاری می‌کنند و راضی هستند.

3. تبلیغات ویدئویی و کسب درآمد از سایت

اگر به سایت‌های ویدیو محور مراجعه کنید مشاهده می‌فرمایید که در ابتدا، میانه و یا پایان ویدیو های تیزرهایی پخش می‌شوند. این گونه تبلیغات بازخورد خوبی روی کاربران دارند، به همین دلیل نیز پر طرفدار هستند.

این گونه تبلیغات بر اساس زمان نمایش به کاربر محاسبه می کنند. به طور مثال اگر کاربر به صورت کامل تیزر را تماشا کند، بیشترین سود را نصیب نمایش دهنده می‌کند.

چگونگی کسب درآمد از سایت در ایران

4. کسب درآمد از همکاری در فروش

شما می‌توانید در فروش به سایت‌های فروشگاهی کمک کنید و پورسانت بگیرید. برخی سایت‌های فروشگاهی و یا حتی سایت‌های هاستینگ و … قابلیتی را برای ناشران فراهم کرده‌اند تا به ازای کمک کردن به افزایش فروششان پورسانت بگیرند. در این روش به ازای هر کسی که به واسطه لینک شما از فروشگاه خرید کند پورسانت برای شما لحاظ خواهد شد. درصد پورسانت بستگی به نوع محصول و عوامل مختلف دارد.

این روش از کسب درآمد از سایت در ایران توسط رسانه‌های مختلفی استفاده می‌شود. این کار یکی از پرسودترین راه‌های کسب درآمد از وبسایت است.

5. رپورتاژ آگهی منتشر کنید

رپورتاژ آگهی در واقع یک مقاله است که نمایش دهنده برای تبلیغ کننده منتشر می کند. در این مقاله معمولا به معرفی کسب و کار تبلیغ کننده پرداخته می شود. علاوه بر این چند لینک نیز به تبلیغ کننده داده می‌شود. این گونه تبلیغات برای تبلیغ کنند بر روی سئو تاثیر مثبت دارد.

نمایش دهنده نیز می‌تواند درآمد خوبی از منتشر کردن این مقالات کسب کند. قیمت رپورتاژ بر اساس بازدید و رتبه سایت نمایش دهنده محاسبه می‌شود. یکی از بهترین بنگاه‌ها برای خرید رپورتاژ آگهی، وبسایت نشریلا می‌باشد.

همچنین این روزها سرویس دیگری در ارتباط با رپورتاژ آگهی در نشریلا ایجاد شده است که نام آن «بررسی و معرفی محصولات» می باشد. در این سرویس شما با دریافت موضوع فعالیت یک سایت، نقد و بررسی خود را روی محصولات و خدمات آن سایت انجام می دهید و آن را در سایت خود منتشر می کنید. از این طریق شما علاوه بر دریافت هزینه انتشار نشوته خود، بابت تولید محتوای آن نیز برای خود کسب درآمد می کنید.

6. فروش محصولات و یا خدمات

با استفاده از یک وبسایت می‌توانید به راحتی محصولات و خدمات خود را بدون دردسر بفروشید. فرقی نمی‌کند محصول شما چه باشد می‌خواهد کالای فیزیکی باشد و یا فایل دانلودی شما به راحتی می‌توانید به راحتی محصول خود را بفروشید. طراحی یک سایت فروشگاهی را می توانید خودتان انجام دهید، اگر در حال حاضر علم این کار را ندارید، با دیدن دوره آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی فرادرس فعالیت خودتان را شروع کنید.

علاوه بر این سایت‌های زیادی هستند با ارائه خدمات به کسب درآمد می‌پردازند. برخی از این خدمات می‌تواند طراحی سایت، انجام سئو، ترجمه و تایپ و… باشد.

راه‌های کسب درآمد از سایت در ایران بسیار گسترده است. شما می‌توانید از طرق مختلف به کسب درآمد بپردازید. ما در این مقاله فقط به بخش اندکی از این روش‌ها پرداختیم.

چگونگی کسب درآمد از سایت در ایران

نتیجه گیری

سایت ویترین کسب و کار شما است فرقی نمی‌کند سایت شما فروشگاهی و یا محتوا محور باشد. شما می‌توانید خدمات خود را به 85 میلیون ایرانی ارائه دهید. اگر شما صاحب فروشگاه اینترنتی باشید به راحتی و بدون دردسر محصولات خود را می‌توانید به فروش برسانید. نیازی نیست مغازه شما باز باشد و یا حتی شما آنلاین باشید. به راحتی و حتی در خواب و مسافرت فروش خواهید داشت.

اگر سایت شما محتوایی است نیز می‌توانید از طرق مختلف به کسب درآمد بپردازید و به راحتی و حتی در خواب نیز درآمد داشته باشید. البته دقت کنید حتما با سئو سایت خود بازدید آن را تا حد امکان بالا ببرید چرا که هرچه بازدید بیشتری داشته باشید درآمد بیشتری نیز خواهید داشت.

برای شروع کار تاسیس سایت بی گدار به آب نزنید، ابتدا لازم است تا به خوبی با طراحی و سئو سایت آشنا شوید. به عنوان کسی که طراح و سئو کار است به شما پیشنهاد می‌دهم حتما ابتدا به کسب تجربه و آموزش دیدن بپردازید. یکی از بهترین مراجع دوره‌های آموزشی سایت فرادرس است شما می‌توانید با مراجعه به این سایت دوره های مختلف طراحی و مدیریت سایت را که توسط بهترین اساتید تدریس شده‌اند تهیه نمایید.

ادامه مطلب